Yazılımcı Dizileri ve Filmleri

Yazılımcı Dizileri ve Filmleri

Sizde birer yazılımcıysanız size tavsiye edebileceğim bir kaç dizi ve filmler mevcut. Çoğu kişi bu dizileri ya da filmleri kendini motive etmek, gaza gelmek, “en büyük yazılımcı ben olacağım” ifadesiyle kendini avutmak, kola cips ile öylesine izlemek amacıyla çeşit çeşit sebeplerle izlemektedir. Ben ise kendimi motive etmek amacıyla izliyorum. Şimdi gelin bu dizi ve filmlere göz atalım.

1 – Person Of Interest

İlk tavsiyem Person of Interest. Dizimiz 5 sezondan oluşmaktadır. Gözlüklü paranoyak bir yazılımcımız arkadaşı ile birlikte bir yazılım geliştirirler ve New York’taki kameralara erişim sağlamaktadır. Elde edilen görüntülerden insanların ne yapacakları önceden belirleniyor. Eğer ortada bir tehdit var ise sistem bunu yazılımcıya bildiriyor. Sizi bağımlı edebilecek bir dizi, aksiyon + yazılım ikisi bir işlenmiş bir dizi, izlemelisiniz.

2 – Silicon Valley

Bir ekip ve bir yazılım evi. Herkes kafasına göre yaşamaktadır, evde çıkan projeler ile kendilerine sağlam bir kariyer tutturmaya çalışırlar. Richard, geliştirdiği sıkıştırma uygulaması ile ekibin lideri olur ve marka olmaya çalışırlar. Bu süreçte onları zorlu bir yol beklemektedir. Dizide oldukça komedi sahneleri geçmektedir, yazılım ile ilgilenen ve “ben dizide daha çok yazılım konusu geçsin istiyorum” diyen kişilerin izlemesi gereken bir dizi. Komedi + yazılımın birleştiği bir dizi, izlemeye değer.

3 – Who Am I

Daha çok hackerların izleyebileceği tarzda bir film. Filmin senaryosu oldukça tatmin edici.  Benjamin, 3 kişilik ekibe dahil olur ve eğlence amaçlı çeşitli hack saldırısı yaparlar. Eğer sizde “bende hekır olup feys patlatacağım” diyorsanız izlemeniz gereken bir film.

4 – Mr. Robot

Şizofren olan bu genç, kendi kendine konuşur ve bir süre sonra ölmüş babasını görerek onunla konuşmaya başlar. Babası onu yönetmeye çalışır  ve çeşitli yerleri hacklemesini ister. Gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışan Elliot, geceleri ise gözü dönmüş bir hackerdır.

Bu yazımda sizlere sadece izlediğim dizi ve filmleri tavsiye edebilirim. Yeni izlediğim dizi veya film olursa bu sayfa üzerinden güncelleme yaparım 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir