Su Nasıl İçilmeli?

Yıllarca söylendi uyarıldı tahminimce artık su içmenin hayatımızdaki yeri birçoğumuz tarafından kavranmış ve uygulamaya geçirilmiştir.Ancak ben yine de size günlük su tüketiminin 2 litreden(8-10 su bardağı) az olmaması gerektiğini vurgulamak isterim.Fark ettiyseniz su diyorum ‘sıvı‘ değil! Çünkü sıvı tüketmek çay,kahve,alkol gibi içecekler içinde geçerlidir ve bunlar kesinlikle vücudumuz için bir sıvı desteği değildir!

Su içmeyi sevmeyenler sürahisinin içine çeşitli meyve ve sebzeler atarak tarçın gibi baharatlardan faydalanarak suya lezzet katabilirler.Su içmemek için bahanemiz yok. O zaman günde en az 2 litre suyumuzu içiyoruz ki organlarımız, açlık tokluk metabolizmamız gibi birçok hayati fonksiyonumuz güzelce çalışsın,kilo kaybımız hızlansın.

Peki suyu nasıl içmeliyiz?

Son zamanlarda üzerine çok konuşulan bu konuya bilimsel açıklamalar gecikmedi.Evet sonuç olarak su oturarak içilmeli yanıtını size iletmek isterim. Bunun asıl nedeni ise midenin otururken ve ayakta farklı pozisyona girmesidir. Şöyle ki ayakta içilen su mideye uğramadan direk olarak onikiparmak bağırsağına geçer ve vücuda hiçbir fayda sağlamaz. Ancak oturarak içilen su mideye uğrar orada bulunan toksik öğeleri yok eder asiditeyi kontrol altına alır ve onikiparmak bağırsağına geçer. Böylece vücutta görevini gerçekleştirmiş olur.

Alıntı: Diyetisyen Merve Kınalı

Orj: https://dytmervekinali.wordpress.com/2015/09/11/su-icilmeli-ama-nasil/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir