Kaç Saat Uyuyorum

Günde Kaç Saat Uyuyorum

Açıkçası pekte uyuduğum söylenemez. Hatta şöyle 8 – 9 Saat uyumayı özledim diyebilirim 🙂 Genç yaşımda başladığım bilgisayar korsanlığından sonra gelen alışkanlık ile günlük uyku süremi azaltmıştım. Sürekli yeni şeyler öğrenmek, bir şeylerle uğraşmak beni mutlu ediyordu ve bunu uykumdan, okulumdan ve aile – arkadaş çevremden kısan zamanımla yapıyordum.

Eğer bir şeye hevesliyseniz ve onu öğrenmek istiyorsanız illaki feda edeceğiniz bir şeyler olmalıdır. Benimde en çok feda ettiğim uykumdu.

Şu anki yaşantıma göre değerlendirmek gerekirse sabahları 07.00 – 08.00 gibi işe gidiyorum ve 15.00 – 16.00 gibi mesaim bitiyor. Eğer dışarılarda bir yerlerde takılmayacaksam eve gidiyorum, eve geldiğimde ise uyumuyorum fakat bazen bilgisayar başında iş yaparken yaklaşık yarım saat kadar uyuya kaldığım olabiliyor. Bir insan bilgisayar başında nasıl uyuya kalabilir ki 🙂

Uyandıktan sonra işlerime devam ediyorum, projelerim var ise değerlendiriyorum, günlük yapılacaklar listeme göz atıp işleri bitirmeye çalışıyorum. Peki saat kaça kadar sürüyor bu işler. Bazen gece 03.00’e kadar bazen ise 04.00’e kadar sürebiliyor. Evet farkındayım uyumaya pek vakit kalmadı çünkü 07.00 gibi uyanıp işe gitmem gerekiyor. Yatağa girdiğimde de hemen uyuyamıyorum yaklaşık bi yarım saat yatakta uyumaya çalışmakla geçiyor. Bana kalan uyku zamanı ise 3 ile 3.5 saat oluyor.

Yaklaşık 3 – 4 saatlik uyku ile nasıl ayakta durabiliyorum bilmiyorum fakat bir gerçek var ki, o da yaptığım projelerin bitimindeki mutluluk beni Dünya’nın en mutlu insanı yapabiliyor. Bir şeyi başardığınızda ve övgülerle karşılaştığınızda(karşılaştıysanız) bu durumu anlayabilirsiniz.

İzin günlerimde hiç uyumadığım ya da sabah 06.00 gibi uyuduğumda oluyor, tabi eğer izin günümde işim yoksa. Erdinç ile işimiz olursa yine gece 03.00 gibi yatıyorum ama bu sefer sabahın 07.00’sinde kalkmıyorum 🙂

Evet dostlar, anlatacaklarım bu kadar. Bir sonraki hayat hikayemde görüşmek üzere. Esenle Kalın.. =]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir