En İyi Yazılımcı Benim

İyi Bir Yazılımcı Olmak Mı?

Ne kadar tartışılsa da bana göre boş bir tartışma. Bana göre iyi bir yazılımcı yoktur. “Hadi ordan o zaman bunlar kafasına göre mi basıyor klavyeye” diye söylenecek olursanız cevabımı şöyle ileteyim. 🙂

Her insan yazılımı öğrenebilir, ister 15 yaşında ister 45 yaşında fark etmez, misal python öğrenen 15 yaşındaki çocuk ile 45 yaşındaki adam aynı kodları öğrenmiş olur. Adam çocuktan 30 yaş büyük diye farklı kod öğrenecek hali yok. Şöyle bir durum olur çocuk daha fazla bilgili olur, adam ise az bilgili olur. Bu da çocuğu iyi bir yazılımcı yapmaz aynı şekilde adamı da. Peki nasıl iyi bir yazılımcı olunur onun cevabına gelecek olursak, iyi bir yazılımcı sağlam proje üretendir. Başta belirttiğim gibi herkes yazılımı öğrenebilir fakat herkes sağlam proje üretemez. Bu tamamen sizin pratik zekanız ve hayal Dünyanız ile ilgili.

Halk tarafından da bu şekilde karşılanır, gidersiniz “bon python boloyorom” dersiniz adam der size bir projen varmı? Yaa, öylece kalırsınız işte 🙂 15 yaşındaki çocuğun bilgisi fazlaydı ama projesi yoktu, 45 yaşındaki adamın bilgisi azdı fakat bilgisini kullanarak sağlam bir proje üretip halkın gözünde iyi bir yazılımcı oldu.

Bu konudan şunu çıkartmalısınız, değil 1 tane 100 tane yazılım dili de bilseniz projeniz olmadıktan sonra boşa. Fazladan yazılım dili bilmek sadece sizin bilginizi arttırır.

Şu anlık anlatacaklarım bu kadar merak ettikleriniz yorumda ya da info@cihandanaci.com adresine mesaj atarak belirtebilirsiniz. Esenle kalın..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir